Honda VFR800 VTEC (ABS)

Honda VFR

Technické údaje

Zkušenosti:

Další člen rodiny :) Cestovní autobus se sportovním potenciálem. Do 7000 ot/min cestovní rychlost, pohodička, krásná spotřeba hodná honda. Ale když se vytočí nad 7tis, změní zvuk a rozhejbe všech 109 kobylek...a je z ní dračice, to je potom svezení. Tohle celý se jmenuje VTEC proměnné časování ventilů, o kterým je na internetu napsáno hooodně. Bohužel je o vtecu napsáno i hodně negativního. Špatný je to, že ho pomlouvaj hlavně ty co na ní nikdy nejeli. To se musí vyzkoušet na vlastní kůži a člověk se do ní hned zamilulje.

Honda VFR(1)

Kapotáž spolehlivě ochrání před větřem, člověk na tom neleží jako na zmrzlině a batůžek si taky libuje pohodlný sedlo a posed. Spotřebu nemá cenu moc řešit, je to přece koníček a ikydž si řeku dneska pojedu na pohodu, úsporně...málokdy to klapne, hold je těžký udržet se na ní v klidu. Do zatáček padá jedna báseň, podvozek kopíruje všechny nerovnosti, dual break system sám přibržďuje zadní kolo a ABS na to všechno dohlíží, aby nedošlo k průseru. Tohle je prostě souhra všech systému od Hondy a kdo vyzkouší těžko se s ní bude loučit. Možná tak potom přesedlat na větší sestřičku VFR1200.

Úpravy

Těch proběhlo poměrně dost...Důležitá věc, bez který ani ránu, je kufr - GIVI Maxia E52, která toho pobere fakt hodně a navíc se ani nehne v jakejkoliv rychlosti :)

Honda VFR(2)

V případě delší cesty v garáži čekaj připravený boční kufry GIVI V35, který krásně kopírujou vejfuky a proto tolik nevyčnívaj z motorky.

Když se náhodou ochladí, nebo začne pršet máme vyhřívaný rukojeti. Od rukou jde krásně teplo do celýho těla.

Znáte to, když jedete a lovíte tam šestou rychlost, ale ona už tam dávno je :D Od toho je ukazatel zařazený rychlosti, taková blbůstka, ale člověk pak nemusí ve městě přemejšlet co má zařazíno, prostě koukne, vidí a může se plně věnovat těm bláznům plechovkářům.

A na tohle všechno, v mojí nepřítomnosti, dohlíží alarm SENTIMEL. Má snad tisíc funkcí, který ani neumim všechny použít, ale hlavní je to, když na moto někdo šáhne, tak už mě v kapse upozorňuje bezdrátový pager.

Teď už jenom našetřit nějaký kačky na laďáčky od IXILU, aby se mohla projevovat z plna plic :)

Honda VFR(3) Honda VFR(4) Honda VFR(5)

Webmaster: Patrick Koranda[SaaLaaT(at)centrum.cz] © 2011